Jesteś w: Strona główna
Strona główna

Witamy serdecznie na stronie internetowej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja. Od 1 stycznia 2008 roku spółka zajmuje się dostawą wody i odbiorem ścieków na terenie gminy i miasta Goleniów. Pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania w zakresie świadczonych przez nas usług. Zapraszamy do naszej siedziby, gdzie całością spraw związanych z obsługą Klientów Spółki zajmuje się Biuro Obsługi Klienta. Wszelkie wskazówki i sugestie odnośnie obsługi Odbiorców będą mile widziane w celu usprawnienia naszej współpracy.
 
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z całością naszego serwisu.
 
 
 
UWAGA! APEL branży WODOCIĄGOWO-KANALIZACYJNEJ!
Pismo skierowane w dniu 05.12.2023r. do Parlamentarzystów- link do pisma                                                                                        
 
 
 
 
 
UWAGA OSZUSTWO!!!

     W związku z pojawiającymi się sygnałami otrzymywania przez naszych klientów informacji smsowych o zmianie konta bankowego Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. informuje, że NIE ROZSYŁA żadnych informacji SMS.

Płatności prosimy dokonywać wyłącznie na numer konta bankowego podany na dostarczonej przez nas fakturze.

Apelujemy o czujność!

Goleniów dnia 10.03.2022r.

 
 
 
 
 
 

 
UWAGA! Pismo Prezesa Stowarzyszenia Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe skierowane w dniu 21.10.2022r do Wojewody Zachodniopomorskiego - link do pisma
 
 
 
 
UWAGA! Pismo Prezesa GWIK Sp. z o.o. skierowane w dniu 11.10.2022r do Dyrektora RZGW WODY POLSKIE w Szczecinie.
 
 W dniu 11.10.2022r Zarząd Spółki GWiK Sp. z o.o. wystąpił do PGW Wody Polskie z wnioskiem o zawieszenie pobierania opłat za usługi wodne ze względu na ciężką sytuację Spółki  - link do pisma

Prezes Zarządu

Janusz Dawidziak

 
 
 
 
UWAGA! Pismo Prezesa Stowarzyszenia Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe skierowane w dniu 04.10.2022r do Wojewody Zachodniopomorskiego
 
Dzień dobry.

We wtorek tego tygodnia odbyło się spotkanie prezesa zarządu i członków Stowarzyszenia Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe z Wojewodą.

Wojewoda Zachodniopomorski pan Zbigniew Bogucki spotkał się z Patrycją Wolińską Bartkiewicz - prezesem zarządu ZWiK Sp.  z o.o.  w Szczecinie,

Piotrem Krollem – prezesem  zarządu MWiK Sp. z o.o. w Koszalinie i Januszem Dawidziakiem  - prezesem zarządu GWiK Sp. z o.o. w Goleniowie i jednocześnie  prezesem zarządu Stowarzyszenia „Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe”, a także z Damianem Simińskim – Dyrektor Ekonomicznym Wodociągów Zachodniopomorskich w Goleniowie i jednocześnie Redaktorem Naczelnym portalu wodociągowiec.pl

Z uwagą i ze zrozumieniem oraz żywym zainteresowaniem Wojewoda poznał aktualne problemy naszej branży, obiecał aktywne wsparcie dla naszych spraw oraz interwencję w Gospodarstwie Państwowym Wody Polskie , w którym  rozpatrywane są składane przez nas wnioski taryfowe. Szczególnie zainteresował się wpływem bardzo wysokich cen energii elektrycznej na prawidłowość funkcjonowania wodociągowo - kanalizacyjnej infrastruktury krytycznej: nieprzerwane dostawy wody do naszych kranów są dla nas wszystkich priorytetem. Równie duże zainteresowanie Wojewody wzbudziła inicjatywa IGWP w Bydgoszczy oraz SZFW zakładająca ustalenie maksymalnej ceny energii elektrycznej dla przedsiębiorstw wod. – kan. oraz włączenie nas – trwają prace nad projektem odpowiedniej ustaw w Ministerstwie Aktywów Państwowych -  do grupy podmiotów wrażliwych i objętych szczególną ochroną.

Dziękujemy za możliwość spotkania się  z Panem Wojewodą, a  w ślad nim skierowaliśmy załączone pismo - link do pisma.

 

 
UWAGA! Pismo Prezesa Izby Gospodarczej WODOCIĄGI POLSKIE skierowane w dniu 26.09.2022r do Premiera Mateusza Morawieckiego.
 
 
 
 

UWAGA KOMINIKAT Prezesa Izby Gospodarczej WODOCIĄGI POLSKIE! - link do oryginalnego komunikatu Prezesa IGWZ 

 

W związku z konferencją prasową z dnia 11 sierpnia br.  w Cigacicach w województwie lubuskim dotyczącymi zanieczyszczenia rzeki Odry i tezami wygłoszonymi przez Pana Wiceministra Infrastruktury Grzegorza Witkowskiego, dotyczącymi zrzutów ścieków, Izba Gospodarcza ,,Wodociągi Polskie” jako ogólnopolski przedstawiciel przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych poniżej przedstawia stanowisko.

Izba wskazuje, że  jak wynika z ogólnie dostępnych informacji, jak również samych  wypowiedzi przedstawicieli Rządu w trakcie konferencji, na chwilę obecną odpowiednie służby nie ustaliły jaki rodzaj substancji wprowadzony został do rzeki Odry, jak również kto jest sprawcą.

Stąd też Izba, jako reprezentant branży wod.-kan. wyraża zdecydowany sprzeciw co do takiego formułowania tez,  które sugerować mogą, iż do przedmiotowego zanieczyszczenia rzeki Odry mogło dojść poprzez działanie samorządowych przedsiębiorstw wod.-kan.

Niezależnie od powyższego, należy mieć na uwadze pojawiające się doniesienia medialne, iż w próbkach wody  pobranej do badań z rzeki Odry stwierdzono znaczne przekroczenie metali ciężkich, w tym rtęci,  a więc zanieczyszczeń pochodzenia przemysłowego.

Izba podkreśla, że przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne w procesie oczyszczania ścieków, niezależnie od wewnętrznych procedur, podlegają ścisłej kontroli przez szereg organów uprawnionych i powołanych w celu egzekwowania obowiązków w zakresie ochrony środowiska.

       Prezes Izby

Krzysztof Dąbrowski


 

Transmisje z otwarcia ofert dostępne na kanale YouTube: kliknij tutaj

                                                                                                                                                           

INFORMACJA! 

Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. informuje, iż w dni powszednie

 Biuro Obsługi Klientów czynne jest w godzinach 8:00 - 13:00 (od poniedziałku do piątku)

 KASA czynna jest w godzinach 8:00 - 13:00 (od poniedziałku do piątku)

Numery telefonów: 91 881 23 28; 91 881 23 35

- DZIAŁ TECHNICZNY wew. 26 lub 34

- BOK wew. 30

- KIEROWNIK DES – 503 197 783

- ZASTĘPCA KIEROWNIKA DES – 503 197 784

- KIEROWNIK BOK – 510 225 810

- ZASTĘPCA KIEROWNIKA BOK – 503 197 782

POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE tel. 91 418 22 34  lub  503 197 796

(UWAGA!!! dotyczy wyłącznie gminy Goleniów)

 

 
 
 

Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o.
ul. I Brygady Legionów 18A 
72-100 Goleniów
Tel. 91 407 25 31, 91 881 23 28
Fax. 91 881 23 35,  e-mail: biuro@gwik.goleniow.pl
 

 

  

 


[X] zamknij
Ten serwis wykorzystuje technologię "cookies". Pliki wykorzystywane są dla celów poprawnego funkcjonowania naszego serwisu. W przypadku braku zgody na ich zapisywanie
konieczna jest zmiana odpowiednich ustawień przeglądarki internetowej z jakiej korzystasz.
 
© Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
System Zarządzania Treścią CMS ICOR